Wielkimi krokami zbliża się konferencja AVIA 2015

Już tylko miesiąc pozostał do konferencji AVIA 2015, organizowanej przez KOW Sp. z o.o., wydawcę „Kuriera Kolejowego”. Wydarzenie jest kontynuacją zorganizowanych w latach 2014 i 2015 spotkań pod nazwą AVIA RAIL poświęconych współpracy na styku dwóch gałęzi transportu – lotniczego i kolejowego.

Postanowiliśmy jednocześnie rozszerzyć zakres tematyczny spotkania i zaprosić do dyskusji przedstawicieli innych sektorów i branż mających wpływ na rozwój transportu lotniczego w Polsce.

Wśród potwierdzonych gości są przedstawiciele samorządu, jak Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego, który objął honorowym patronatem konferencję AVIA 2015.

– Cel, jaki przyświeca organizacji spotkania jest trafny i wpisuje się w nurt działań podejmowanych przez Zarząd Województwa na rzecz rozwoju transportu lotniczego – czytamy w specjalnym liście do organizatorów wydarzenia.

Na konferencję przybędzie Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego. Będzie uczestnikiem panelu dyskusyjnego „Przyszłość lokalnych portów lotniczych”.

W AVIA 2015 weźmie udział Marcin Celejewski, prezes zarządu PLL LOT, który wcześniej szefował m.in. spółce PKP Intercity. Tak samo jak Ryszard Rębilas, prezes Kolei Małopolskich będzie jednym z panelistów dyskusji pt. „Infrastruktura portów lotniczych”.

Konferencja, jest jednym z największych w kraju wydarzeń dedykowanych rozwojowi branży lotniczej oraz jej współpracy z innymi gałęziami transportu. Odbędzie się 26-27 listopada w Hotel Hilton Garden Inn Kraków Airport w Krakowie.