Pogoda na Seszelach

/

Seszele to państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim. Składa się ze 115 wysp, z czego większość to wysepki niezamieszkałe. Mają one pochodzenie wulkaniczne lub koralowe, co sprawia, że ukształtowanie terenu jest tam bardzo interesujące. A rafa koralowa na Seszelach nie ma sobie równych.

Seszele to wyjątkowo popularny kierunek wakacyjny. Dlaczego? Egzotyczna przyroda, cudowne plaże i liczne możliwości wypoczynku to ważne przyczyny. Jedną z najważniejszych jest klimat panujący w tym regionie, który wyjątkowo sprzyja turystyce. Kiedy wybrać się na Seszele, żeby pogoda była gwarantowana? – Na Seszelach sezon trwa cały rok. W klimacie tropikalnym praktycznie nie ma miesięcy, kiedy temperatura jest niska czy panują niekorzystne warunki atmosferyczne” – zaznacza ekspert z serwisu http://phontour.pl/a/cukv,praktyczny-poradnik-co-warto-wiedziec-przed-wyjazdem-na-seszele. Jak podkreśla - „Nie oznacza to jednak, że przez cały rok warunki tu są identyczne.

Od kwietnia do listopada mamy czas pory suchej. Od grudnia do marca trwa pora deszczowa. Opady są intensywne, ale bardzo krótkie, więc nie przeszkadzają w wypoczynku. Co więcej, opady mogą dać ulgę po upalnym dniu, więc pora deszczowa to czas, kiedy na Seszele powinny się udać osoby, które nie przepadają za suchym i gorącym powietrzem. Co ważne, rzadkością są tu trąby powietrzne, które bywają problemem na innych egzotycznych wyspach. Dlatego Seszele to popularny kierunek wyjazdów w czasie świat Bożego Narodzenia lub na Sylwestra. Z pewnością przywitanie nowego roku na rajskiej plaży będzie niezapomnianym przeżyciem! Niestety, trzeba się liczyć z tym, że to popularny czas na egzotyczne wyjazdy, a co za tym idzie, ceny są dość wysokie. Najlepsze oferty wyprzedawane są też ze sporym wyprzedzeniem, dlatego planując święta czy sylwestra na Seszelach dobrze jest zarezerwować pobyt nawet kilka miesięcy wcześniej.

Gdybyśmy mieli wybrać miesiące, kiedy na Seszelach jest najgorsza pogoda, byłby to kwiecień oraz listopad. Wtedy praktycznie nie ma wiatru, u części osób mogą się pojawić problemy z ciśnieniem. Temperatura nadal jest jednak przyjazna, dlatego, jeśli nie mamy problemów z krążeniem i ciśnieniem, może skorzystać z tego, że właśnie w tych okresach najłatwiej o promocyjne bilety na Seszele, a to właśnie przelot na te egzotyczne wyspy jest zwykle najdroższym elementem całej wyprawy.

Jak wygląda pogoda na Seszelach? Średnia temperatura w ciągu całego roku to około 27 stopni Celsjusza. Trzeba się też liczyć z większymi upałami. Na szczęście nie są one uciążliwe, bo chłodniejszy powiew od oceanu orzeźwia i sprawia, że odczuwalna temperatura jest nieco niższa. A jednocześnie są to idealne warunki do plażowania oraz zażywania kąpieli wodnych i uprawiania sportów. Co ważne, także woda w oceanie jest tu niezwykle ciepła. Zwykle zetkniemy się z temperaturą około 25 stopni Celsjusza.

Ciepła woda i ciepłe powietrze, a do tego drobny, idealnie biały piasek i moc atrakcji na plażach sprawiają, że Seszele znakomicie sprawdzą się jako miejsce pobytu wakacyjnego dla całej rodziny, także dla małych dzieci. Maluchy z pewnością będą zachwycone rozległymi plażami, plamami kokosowymi oraz przejrzystą i ciepłą wodą w oceanie. Co ważne, na Seszelach niezwykle popularny jest snorkeling, czyli nurkowanie w masce z rurką. Nie jest to sport wymagający, bo zanurzamy się płytko, więc śmiało mogą się tym zajmować także maluchy. Snorkeling pozwala podziwiać bajecznie kolorowe rafy koralowe, które często znajdują się na Seszelach tuż przy brzegu. Dla dzieci będzie to nie lada atrakcja, podobnie jak wyławianie kolorowych muszli i innych ciekawych okazów.