PKP Intercity z Polską Organizacją Turystyczną zapraszają na spacery z przewodnikami po polskich miastach

/

PKP Intercity wraz z Polską Organizacją Turystyczną powzięli pewne przedsięwzięcie,którym jest organizowanie specjalnych spacerów po największych polskich miastach. Taka inicjatywa ma zachęcić Polaków do zapoznania się z historią Polski. Spacery z przewodnikiem są wprowadzone w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Miasta objęte tym programem to między innymi Gdynia, Kraków, Poznań i Warszawa. Zwiedzane w danych miastach miejsca są bezpośrednio związane z obchodami tego święta -mają wydźwięk patriotyczny.

Jest to już kolejne przedsięwzięcie PKP Intercity. Pomysłodawcy całej akcji, wiedząc jak pięknym krajem jest Polska, chcą zarażać innych swoim patriotycznym podejściem, przybliżając zainteresowanym historię, kulturę i sztukę kraju. Wycieczki fakultatywne po historycznych miejscach, związanych z wydarzeniami Polski to dokonały pomysł na realizację swoich programowych założeń. Wycieczki są prowadzone przez przewodników z Polskiej Organizacji Turystycznej.

Każda z organizowanych wycieczek ma dwu i półgodzinny program, przewidziany dla grupy liczącej nawet 60osób. Zapisy na fakultatywne wycieczki przyjmowane są za pośrednictwem internetu, pod adresem facebook@intercity.pl. W ramach dodatkowej niespodzianki, uczestnicy spacerów, po ich zakończeniu otrzymają bezpłatne bilety do znanych, dużych muzeów: Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego i Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego w Poznaniu, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Taka atrakcja zapewniona została dzięki bliskiej kooperacji z Biurem Programu „Niepodległa”, które chętnie łączy najróżniejsze inicjatywy łączące świętowanie obchodów niepodległościowych ze swoim programem,

wycieczka z przewodnikiem

Odzyskanie niepodległości jest jednym z najważniejszych wydarzeń historycznych i bez wątpienia stanowi duży powód do dumy. Całe wydarzenie organizowane przez polskie przedsiębiorstwo PKP Intercity ma na celu uczczenie pamięci tego święta, pielęgnowanie tradycji i historii Polski a także lepsze poznawanie jej kultury i tradycji. Prezes PKP Intercity, podczas swojego wystąpienia mógł pochwalić się włączeniem do autorskiej akcji Polskich Kolei Państwowych ponad dwustu Polaków, którzy wykazali zainteresowanie tym niezwykłym wydarzeniem.

PKP Intercity, świętuje obchody na swój sposób. Od jakiegoś czasu po polskich torach kursuje aż 20 lokomotyw ozdobionych specjalnie wybraną grafiką symbolizującą Polską, biało – czerwoną flagę. PKP zapowiada także rozszerzenie swojej akcji na platformie Facebook.

  • 28 sierpnia 2018
  • PKP