Wagon kinowy znów w pociągach TLK. Seanse bez dopłat, wystarczy bilet na pociąg

/

Do końca września w niektórych pociągach PKP Intercity np. na trasie Warszawa - Gdynia - Warszawa w pociągu TLK Rataj oraz Warszawa - Zakopane - Warszawa w EIC Tatry będzie można oglądać filmy pochodzące z legalnych źródeł. Wśród proponowanych przez Fundację Legalna Kultura produkcji są obrazy Woody'ego Allena, komedie oraz animacje dla najmłodszych.

Kolej na kino z legalnych źródeł

Akcja „Kolej na kino z legalnych źródeł” jest efektem współpracy PKP Intercity i Fundacji Legalna Kultura. Seanse wyświetlane są w specjalnych wagonach bez żadnych opłat - biletem wstępu jest ważny bilet na pociąg. 
Pasażer, w trakcie zakupu biletu na podróż, w kasie bądź przez internet, może wybrać opcję podróży w tradycyjnym wagonie bądź właśnie wskazać rezerwację miejsca w wagonie kinowym. Dalsza współpraca najprawdopodobniej będzie kontynuowana, bowiem takie rozwiązanie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród podróżujących, zależeć będzie ona jednak nie tylko od opinii na temat akcji, ale również możliwości technicznych kolei. 

wagon kinowy

Coś dla każdego

Projekcje wyselekcjonowane tak, by dotarły do każdego odbiorcy wyświetlane będą przez całą drogę. Ich różnorodność sprawia, że każdy może znaleźć coś interesującego oraz zapoznać się z tytułami, po które najprawdopodobniej sam by nie sięgnął.

W repertuarze znajduje się kilka bowiem filmów Woody’ego Allena, m.in. „O Północy w Paryżu”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Śmietanka towarzyska”, czy „Blue Jasmine”. Dla najmłodszych dostępne będą takie animacje jak wszystkim znany „Mały książę”, polska produkcja „Jak uratować mamę” czy „Jak zostać Kotem”. Dla fanów komedii przygotowane zostały m.in. „Planeta singli” Mitii Okorna czy „Szef” Jona Favreau. 

Niestandardowe rozwiązanie uprzyjemniające podróż

Nie jest to dla PKP pierwsza przygoda z kinem - wcześniej współpracowali także z jednym z operatorów komórkowych. Teraz jednak to coś innego, to prawdziwe kino na torach. Wszystko odbywa się jak w sali kinowej, która jest w jednym z wagonów przez co pasażerowie mogą wspólnie obejrzeć dany film, podyskutować o nim, a sama podróż wydaje się o wiele krótsza i przyjemniejsza.W zależności od długości trasy będzie można obejrzeć jeden lub dwa filmy. Repertuar zmienia się co tydzień. Filmy w pociągach  można oglądać bez żadnych reklam. Seanse poprzedzone są jednak spotami fundacji Legalna Kultura z udziałem znanych polskich postaci kina, którzy zachęcają do korzystania z legalnych źródeł kultury i sztuki. Bazę legalnych źródeł kultury i sztuki można znaleźć pod adresem www.legalnakultura.pl.

  • 31 sierpnia 2018
  • PKP