FixBus obecnie zastępuje PolskiegoBusa.

/

Poznaj szczególny zniknięcia tejże marki. Czy sam komfort jazdy się poprawi?

Ostatni autobus w kolorze czerwonym przemalowany zostanie na kolor zielony należący do FlixBusa. Stanie się to w połowie przyszłego roku. Dlaczego? Chociażby dlatego, że marka PolskiBus wygaszana będzie stopniowo i zniknie całkowicie.

W poniedziałek ta informacja potwierdzona została i poznano szczegóły współpracy właśnie tych dwóch przewoźników. Chyba najważniejszą sprawą jest to, że marka PolskiBus będzie jak gdyby podwykonawcą FlixBusa. Nie jest on już klasycznym przewoźnikiem. Jest w zasadzie tylko platformą do sprzedaży samych biletów oraz także posiada fizycznie w Polsce tylko jeden autobus. Zatem PolskiBus to będzie najważniejszy partner.

Do kwietnia w Polsce pojawi się kilkanaście innych autokarowych partnerów.

Kwestią najważniejszą jest oczywiście zmiana kolorów.

Mniej więcej o godzinie 12 pierwszy z autokarów PolskiegoBusa przemalowany zostanie właśnie na zielony kolor. Do połowy roku przyszłego wszystkie z autobusów mają już być w kolorze zielonym.

A czy będą nowe połączenia? Jak najbardziej tak. Siatka jednak zostanie poznana później.

W poniedziałek FlixBus zapowiedział pozostawienie wszystkich połączeń PolskiegoBusa jak i także urchomienie nowych krajowych tras jak i także tras międzynarodowych z kilku miast do Austrii, Niemiec, Słowacji,  Czech czy też Węgier. FlixBus jak wynika z prezentacji pojawi się w osiemnastu miastach w całej Polsce. Na szczegółowy rozkład należy jednak poczekać do początku roku. Przewoźnik koncentrować się będzie na trzech miastach. Jakie to miasta? Będą to Wrocław, Warszawa oraz także Kraków.

A czy komfort w FlixBusie będzie znacznie lepszy?

Jest to zależne. Obecnie autokary zostaną na zielone barwy przemalowane. Oprócz tego także wstawione będą nowe, zacznie wygodniejsze fotele. Z absolutnie każdego pojazdu zostanie usuniętych sześć siedzeń. Wówczas mamy znacznie więcej miejsca na nogi.

Kolejną zaletą będzie to, że w przeciwieństwie do PolskiegoBusa, w autokarze Wi-Fi będzie także dostępne poza granicami kraju, zatem na międzynarodowych kursach.

Wadą bardzo dużą jest brak miejsc numerowanych. Jest to znaczne osłabienie oferty. Każdy przecież pamięta jak rozpychało się łokciami w walce po to, aby zasiąść w najlepszych miejscach.

Co ciekawe FlixBus zapowiada jasno i wyraźnie, że z całą pewnością utrzymane zostaną bilety za złotówkę. Jest to dobra wiadomość. Z promocji tej korzysta naprawdę wielu pasażerów. Z całą pewnością także będą dalej chętnie korzystać.